Pole Dance – czy to sport dla mnie ?

Pole Dance


Pole dance to stosunkowo nowa i niezwykle efektowna dyscyplina sportowa. Łącząca w sobie elemety akrobatyki, gimnastyki i tańca. Ewolucje wykonuje się na pionowym drążku. Akrobacje na rurze wyglądają wyjątkowo imponująco.
Wydawać by się mogło, że to dyscyplina przeznaczona wyłącznie dla gimnastyczek
i osób o bardzo wysokiej sprawności fizycznej. Tymczasem zajęcia przeznaczone są dla każdego, niezależnie od wieku, płci, wagi czy formy fizycznej.
Choć przygotowanie gimnastyczne niewątpliwie ułatwia naukę trudnieszych figur, to większość osób, które zapisują się na zajęcia pole dance nigdy wcześniej nie trenowało gimnastyki, a wiele z nich nie miało wręcz do czynienia z żadnym sportem.
Wiele osób rezygnuje z zapisania się na zajęcia z uwagi na przeświadczenie, iż nadwaga, “słabe ręce”, czy brak elastyczności są przeciwwskazaniem do trenowania pole dance.
Zajęcia podzielone są na stopnie zaawansowania, więc każdy przychodząc na pierwszy trening uczy się wszystkiego od podstaw. Każde zajęcia rozpoczynają się rozgrzewką. Następnie instruktor pokazuje i uczy jak wykonać podstawowe figury i obroty. Z każdą lekcją mieśnie stają się coraz silniejsze, a ciało bardziej gibkie.
Z czasem figury, które wcześniej wydawały się niewykonalne, nie sprawiają już ćwiczącym problemu. Właśnie dzięki temu pole dance daje mnóstwo satysfakcji i pomaga pokonywać własne słabości.
Przeciwwskazaniami do uprawiania pole dance, jak do większości sportów, są ciąża i połóg, stany pooperacyjne, urazy kręgosłupa, kości czy stawów oraz skrajna otyłość.
Pole dance staje się coraz bardziej popularną formą aktywności fizycznej. Podczas takich ćwiczeń angażowane jest całe ciało, dzięki czemu wzmacniają się i uelastyczniają wszystkie mięśnie, a sylwetka staje się smukła i wyrzeźbiona.
Dla wielu osób to syl życia – pasja, która wciąga bezgranicznie i sprawia, że każdą wolną chwilę przeznacza się na trening.
Daj się i Ty wprowadzić w niezwykły świat pole dance!