PIERWSZE ZAJĘCIA POLE DANCE – JAK SIĘ PRZYGOTOWAĆ?

poledance

Właśnie zapisałaś się na zajęcia pole dance lub planujesz się zapisać? Nie wiesz co Cię czeka, czy sobie poradzisz, jaki strój powinnaś ze sobą zabrać? Na te i inne pytania znajdziesz odpowiedź w poniższym tekście.

Jak wyglądają zajęcia?
Na pierwszych zajęciach poznasz podstawowe elementy pole dance. Nauczysz się elementarnych chwytów, pozycji i pierwszych obrotów. Zajęcia rozpoczynają się od rozgrzewki, która trwa zwykle około 10 -15 minut. Trening pole dance jest uzupełniany również ćwiczeniami wzmacniającymi i rozciągającymi ciało.
Zajęcia nie są monotonne, ponieważ na każdym treningu uczysz się nowych pozycji. Oczywiście poznane wcześniej figury są powtarzane i utrwalane na kolejnych lekcjach.
Wszystkiego nauczysz się stopniowo. Poziom początkujący trwa około trzech miesięcy, więc nie obawiaj się, że od razu będziesz musiała wykonywać figury do góry nogami.
Jeśli nie jesteś czegoś pewna lub masz jakieś pytania, śmiało zadawaj je instruktorowi.

Jaki strój wybrać?
Najlepiej zabrać sobie na trening krótkie, elastyczne spodenki, przylegające do ciała. Koszulkę z krótkim rękawem, na ramiączkach  lub sportowy top. Oprócz tego możesz również wziąć dres lub legginsy i bluzę, które przydadzą Ci się na rozgrzewkę. Na zajęciach ćwiczy się boso.

Co jeszcze ze sobą zabrać?
Warto wziąć ze sobą mały ręcznik. Możliwe, że na sali będzie dostępny płyn, którym będzie można namoczyć ręcznik i przetrzeć rurkę w razie potrzeby. Dzięki temu powinna być ona mniej śliska.
Pamiętaj również o butelce wody. Nawodnienie podczas treningu to podstawa!

Nie smaruj się kremami i balsamami!
W dniu zajęć nie używaj kremów ani balsamów,  bo Twoja przyczepność do rurki będzie znacznie mniejsza. Będziesz się ślizgać, a przez to demotywować, że figury nie wychodzą tak jakbyś chciała. Ponadto nasmarowana skóra może grozić upadkiem z rury.

Zdejmij na trening biżuterię!
Przed rozpoczęciem zajęć pamiętaj, aby ściągnąć biżuterię: pierścionki, bransoletki, naszyjniki, czy kolczyki. To ważne ze względów bezpieczeństwa, abyś nie zrobiła sobie krzywdy. Poza tym biżuteria uszkadza i niszczy sprzęt.

Grunt to pozytywne nastawienie!
Pamiętaj, że nie wszystko wychodzi za pierwszym razem, daj sobie czas. Każdy z nas jest inny, więc nie porównuj się do nikogo. Nie zrażaj się też siniakami, czy otarciami. Skóra po pewnym czasie się uodparnia.
Ciesz się każdym treningiem, bo przede wszystkim ma być to dla Ciebie świetna zabawa. Na pewno poznasz na zajęciach nowe koleżanki, z którymi będziecie nawzajem się wspierać i motywować.

Nie obawiaj się więc, że sobie nie poradzisz! Czeka Cię wspaniała przygoda!
Pole dance daje mnóstwo satysfakcji. Pokonasz swoje słabości i bariery.  Zyskasz większą pewność siebie oraz wysmuklisz i wyrzeźbisz sylwetkę.

            Jeśli chcesz zostać certyfikowanym Trenerem lub Instruktorem zapraszamy do skorzystania z naszej bogatej oferty kursów e-learningowych. Po ukończeniu kursu dostajesz uprawnienia honorowane na terenie Polski i Unii Europejskiej. W naszej bogatej ofercie znajdziesz m.in Kurs Trenera Personalnego, Kurs Instruktora Fitness, Instruktora Pole Dance, Instruktora Kalisteniki i wiele innych ! Zapraszamy !