Jak przygotować się na test sprawnościowy do Policji ?

Policeman                Jeśli chcesz zostać Policjantem, musisz m.in.  posiadać umiejętności sprawnościowe, które pozwolą Ci zdać test sprawności fizycznej. Jest to pierwszy z wielu etapów  na którym zbiera się punkty potrzebne do dostania się na szkołę Policji.
                W tym artykule opisze jak wygląda test sprawnościowy, z czego się składa, jak się do niego odpowiednio przygotować, oraz co zrobić, aby otrzymać dodatkowe punkty.
                Test sprawności fizycznej (TSF) sprawdza szybkość, zwinność, wytrzymałość, oraz siłę kandydata. Polega on na pokonaniu toru z przeszkodami w odpowiednim czasie. Minimalny czas zaliczenia egzaminu to 1 minuta i 41 sekund.  Na salę przychodzimy w stroju sportowym, oraz z zaświadczeniem lekarskim, które uprawnia nas do  wykonywania ćwiczeń fizycznych. Bardzo ważne jest, aby przed przystąpieniem do testu dobrze się rozgrzać.
                Tor składa się z 8 ćwiczeń, które wykonujemy pod rząd. Są to:
– Okrążenia stojaków

– Przewroty na materacu
– Przeniesienie manekina
– Pokonanie górą płotków lekkoatletycznych
– Rzuty piłkami lekarskimi
– Przenoszenie piłki lekarskiej
– Pokonanie górą skrzyń gimnastycznych
– Bieg wahadłowy
                Trening przygotowujący do testu sprawności fizycznej powinniśmy zacząć około 2-3 miesięcy przed egzaminem. Jeśli nie trenowaliśmy wcześniej  i mamy problemy z kondycją fizyczną warto znaleźć trenera personalnego, który ułoży nam odpowiedni plan treningowy. Powinien on poprawić naszą wytrzymałość, szybkość, skoczność, siłę rzutu, wzmocnić mięśnie brzucha, zwiększyć siłę oraz zwinność.
            Doświadczony trener lub instruktor w okresie 3 miesięcy jest w stanie znacznie poprawić naszą sprawność. Pomoże nam zrzucić wagę, rozpisując suplementacje i dietę. Aby treningi miały sens musimy je wykonywać co najmniej 3 razy w tygodniu.
                Jak już wspomniałem na początku test sprawnościowy to 1 etap na którym zbieramy punkty potrzebne do dostania się na szkołę Policji. Co zatem zrobić, aby mieć ich jeszcze więcej? Warto zainwestować w samego siebie. Jeśli uprawiasz jakieś sporty walki, samoobronę, karate, a może sam jesteś trenerem personalnym lub instruktorem sportów siłowych, możesz otrzymać dodatkowe punkty, za twoje kwalifikacje. Często jednak brakuje nam czasu, aby wyjechać na kilkudniowe lub tygodniowe szkolenie, dzięki któremu nabędziemy odpowiednie papiery.  Dlatego powstał e-learning. Na naszej stronie www.cki.edu.pl bez wychodzenia z domu nabędziesz umiejętności  i kwalifikacje potwierdzone przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Legitymacje honorowane są na terenie Polski i Unii Europejskiej. Bogaty wybór blisko 20 kursów da Ci dodatkowe punkty dzięki którym będziesz miał przewagę nad konkurencją. Wszystko odbywa się online bez wychodzenia z domu. Mnóstwo materiałów, film instruktażowy, doświadczeni trenerzy i instruktorzy przeprowadzą Cię przez cały kurs!
                Jeśli przygotowujesz się do testów i szukasz kogoś kto pomoże Ci napisz do naszych trenerów, którzy ułożą odpowiedni plan treningowy. Dzięki niemu bez problemu zaliczysz egzamin, a dzięki naszym kursom zdobędziesz dodatkowe punkty !