Mity na temat odchudzania

odchudzanie          Jeśli czytasz ten artykuł to istnieje duże prawdopodobieństwo, że kiedyś stosowałes/aś jakąś dietę. Zapewne pierwsze przeczytaliście mnóstwo materiałów jak się do tego zabrać jak to wygląda i mieliście mnóstwo pytań odnośnie mitów krążących na temat odchudzania. Dziś postaram się Wam odpowiedzieć na największe z nich. Zaczynajmy!

            1. Ostatni posiłek jemy o 18stej

            Skąd właściwie wziął się ten mit? Został on rozpowszechniony głównie przez media społecznościowe, kolorowe fit czasopisma i celebrytki. Tak naprawdę ostatni posiłek powinniśmy przyjmować na około 2 do 3 godzin przed snem, więc jeśli chodzimy spać o północy bez problemu o godzinie 21 możemy zjeść kolacje. Wtedy nasz organizm ma czas aby go strawić. Pamiętajmy jednak, aby był to lekki i zdrowy posiłek.

            2. Omijanie posiłków

            Aby schudnąć jednym z elementów jest ograniczenie ilości przyjmowanych kalorii w ciągu dnia, jednak ich ilość powinna być dostosowana do wieku, płci  i naszej aktywności fizycznej w ciągu dnia, to że jemy mało nie oznacza że schudniemy. Trzeba jeść przede wszystkim mądrze i zdrowo i regularnie. Jeśli zrezygnujemy z jakiegoś posiłku to bardzo prawdopodobne, że będziemy podjadać między kolejnymi nie licząc spożywanych kalorii. Natomiast pusty żołądek przełoży się na brak energii, który spowoduje, że nie będziemy mieć sił na trening.

            3. Jestem gruby bo takie mam geny


            Naszej geny odpowiadają jedynie w 30% za to jak wyglądamy, pozostałe 70% to nasz styl życia, nawyki. Tak naprawdę to my sami decydujemy jak będzie wyglądać nasze ciało. Niestety najczęściej od naszych bliskich czyli rodziców, czy przyjaciół przejmujemy tryb odżywiania. Jeśli oni jedzą niezdrowo, nieregularnie, pochłaniają ciężko strawne rzeczy to istnieje spora szansa, że i my będziemy prowadzić taki styl życia. Pamiętajcie jednak, że w każdym momencie możemy to zmienić i to od nas zależy jak będzie wyglądało nasze życie i  ciało.

            Przedstawiłem Wam 3 najczęstsze mity na temat odchudzania, jeśli interesujecie się zdrowym trybem życia i chcielibyście zamienić to na dobrze płatną pracę zapraszam Was do CKI gdzie możecie zrobić kurs instruktora Dietetyki i Suplementacji bez wychodzenia z domu. Możecie poszerzyć swoją wiedzę w tym zakresie i zostać trenerem lub instruktorem w wielu dziedzinach sportu m.in. Karate, Pole Dance, Kulturystyka i wiele innych zapraszamy!