Cechy dobrego Trenera Personalnego

Ćwiczenia indywidualne                 W obecnych czasach bycie Trenerem Personalnym jest coraz bardziej popularne i coraz to więcej młodych osób decyduje się, aby w tej sposób zarabiać na życie. Jednak jak łatwo się domyślić trener trenerowi nie równy, każdy ma inne podejście, umiejętności.
                Jak to jest, że jedni Trenerzy posiadają po 20-30 podopiecznych a pozostali mają problem aby znaleźć klienta? Na tą odpowiedź składa się wiele składników, na które postaram się udzielić odpowiedzi w tym artykule.
                Po pierwsze, ważne jest aby posiadać odpowiednie kwalifikacje, ukończyć kurs, który da nam możliwość prowadzenia legalnie zajęć i treningów. Niestety często jest tak, że ludzi myślą, że im droższy kurs tym więcej się nauczą, niestety tak to nie działa, sam kurs to dopiero początek drogi. Trzeba kochać to co się robi i nasza praca musi sprawiać nam przyjemność.
                Po drugie ludzie zwracają uwagę na to jak wygląda i zachowuje się trener. Musimy być schludnie ubrani, przygotowani na każdy trening, uśmiechnięci . Po jakimś czasie każdy trener zostaje również psychologiem, ponieważ często relacje klient-trener przekształcają się w przyjaźń i oprócz tego że jesteśmy odpowiedzialni za metamorfoze naszych podopiecznych to jeszcze pomagamy im w trudnych życiowych sprawach poprzez rozmowe.
                Po trzecie, Trener jest po to aby pokazać poprawną technikę przekazać ją klientowi i ją go nauczyć. Jednym taka wiedza przychodzi szybciej innym wolniej. Dlatego nie możemy krytykować ludzi za to że coś im nie wychodzi. Należy cierpliwie tłumaczyć i przekazać to klientowi, aby wykonał poprawnie ćwiczenie i nie zrobił sobie krzywdy/
                Kolejnym ważnym aspektem jest punktualność. Jeśli sami będziemy się ciągle spóźniać, to nie miejmy pretensji oto że nasi klienci za miesiąc zwrócą się do innego trenera. Osoba która zwraca się do Trenera, liczy na jego profesjonalizm, pomoc i poświęcony czas, jeśli nie będziemy go szanować, będziemy tracić klientów.
                Każde nasze spotkanie powinno się zacząć od wywiadu wstępnego, od rozmowy w której dowiemy się jakie oczekiwania ma nasz podopieczny. Warto jest cały czas się rozwijać w różnych zakresach, dietetyki, suplementacji. Musimy ciągle poszerzać naszą wiedzę, tak abyśmy byli gotowi odpowiedzieć na pytania naszych klientów. Praca Trenera Personalnego to wbrew pozorom ciężka praca, ale jeśli jest naszą pasją i jesteśmy szczerzy w tym co robimy to zawsze będzie sprawiała nam przyjemność.
                Jeśli natomiast chcecie poszerzać swoje możliwości pracy z klientami zapraszam was do skorzystania z szerokiej oferty kursów instruktorskich i trenerskich dzięki którym będziecie mogli podnosić swoje kwalifikacje i  pracować w pracy która sprawia Wam przyjemność.