Treningi online w dobie pandemii

Trening online

Ten rok dla większości osób zajmujących się branżą fitness i treningami personalnymi jest bardzo ciężki. Problemy gospodarcze, które dotknęły nie tylko Polskę, ale praktycznie cały świat, odczuwamy w każdej branży. Jednak nie każdy Trener Personalny przez Covid 19 stracił klientów i pracę. Czym jest to spowodowane i jak sobie radzić i zarabiać podczas kryzysu w branży fitness? Zapraszam do artykułu, gdzie postaram się odpowiedzieć na te pytania.
            Na wiosnę oraz jesień, gdy zamknięto siłownie i pozbawiono większość trenerów dostępu do narzędzi pracy, znaczna część przestawiła się na treningi w terenie, oraz na świeżym powietrzu. Niestety coraz krótszy dzień, niska temperatura i  pochmurna pogoda za oknem sprawiają, że taka aktywność fizyczna jest po prostu nie możliwa. Tutaj z pomocą przychodzą treningi online.
            Tak naprawdę nie trzeba inwestować pieniędzy w specjalne aplikacje i programy do prowadzenia takich treningów, wystarczy nam połączenie za pomocą kamery w messengerze.
Do wykonania znacznej większości ćwiczeń będziemy potrzebować jedynie zestawu gum oporowych, gum mini band i kettla. Trening, który będziemy prowadzić z podopiecznym musimy jak zawsze zacząć od porządnej rozgrzewki. Ćwiczenia które będziemy pokazywać muszą być zaprezentowane dokładnie, oraz precyzyjnie wyjaśnione. Następną bardzo ważną kwestią jest to, aby korygować na bieżąco wszystkie błędy w postawie, czy w wykonywaniu ćwiczeń przez naszego klienta. Nasz podopieczny tak jak podczas stacjonarnego treningu musi czuć, że trener nad nim czuwa, oraz że nie zrobi sobie krzywdy.
            Ilość ćwiczeń które możemy przeprowadzić, oraz plany treningowe które możemy zrealizować podczas treningu online, tak naprawdę zależą tylko i wyłącznie od naszej wyobraźni i wiedzy, którą posiadamy. Treningi Fintess, Pilates, Joga to tylko niektóre propozycje treningów które mogą się odbyć online. Bardzo ważne jest, aby kierując się wyborem trenera, patrzeć na jego umiejętności, komunikatywność, wiedzę, oraz sposób w jaki przekazuje nam informacje.
            Jeśli sport to Twoja pasja i chciałbyś ją zamienić w dobrze płatną pracę, to możesz bez problemu podnieść swoje kwalifikacje uzyskując tytuł Trenera Personalnego, Instruktora Fitness, Pilates, Jogi, Pole Dance i wiele innych, a wszystko to online bez wychodzenia z domu! Zostań certyfikowanym Trenerem/ Instruktorem z CKI!