Trenign EMS

ems

W dzisiejszych czasach, gdzie każdy jest zagoniony, zapracowany i nie ma na nic czasu, zwłaszcza na aktywność fizyczną, coraz więcej trenerów wychodzi naprzeciw oczekiwanią klientów i oferuje im Treningi EMS, które trwają 20 min. Czym jest EMS, jak działa i czy daje efekty dowiecie się z tego artykułu.
EMS co to jest ?


Krótko mówiąc jest to elektrostymulacja mięśni, dzięki wykorzystaniu prądu urządzenie pobudza mięśnie do pracy.
Zanim jednak zaczniemy trening EMS trzeba skonsultować z Trenerem czy nie mamy przeciwskazań do takiego treningu. Następnie musimy włożyć na siebie bielizne do treningu i założyć kamizelkę, którą należy spryskać wodą, aby lepiej przewodziła impulsy elektryczne. Ćwiczenia zaczynają się zazwyczaj od Treningu Wprowadzającego który trwa kilka minut.
EMS działa tak jak wykonywanie ćwiczeń na siłowni z tym, że za impulsy odpowiada elektrostymulator a nie mózg. Możemy również zmieniać instensywność napięcia.
Kiedy przyjmie się pozycję klasyczną, następuje automatyczne napięcie każdego centymetra ciała, co sprawia, że mięśnie wykonują taki sam wysiłek, który ma miejsce w trakcie stacjonarnego treningu. Trening EMS wraz z zakończeniem pierwszej fazy daje możliwość na rozpoczęcie wykonywania ćwiczeń o większej intensywności. Wiele osób się zdziwi, ale pot będzie lał się strumieniami. Wystarczy kilkanaście minut i osoba ćwicząca naprawdę odczuwa jego skutki. Elektrostymulator mięśni posiada bardzo dobre opinie, a to przez wzgląd na to, że impulsy docierają także do mięśni znajdujących się bardzo głęboko, dzięki czemu zostają aktywowane duże ilości włókien. Warto zaznaczyć, że EMS trening to pewność, że nie wystąpi przeciążenie stawów, naderwanie mięśnie, ani kontuzje, stąd zauważą się ich rosnącą każdego dnia popularność.
Należy zaznaczyć, że EMS trening jest wprost idealnym rozwiązaniem dla osób, które nie mają czasu, żeby spędzać długie godziny na siłowni. Aby ukończyć trening EMS niezbędne jest tylko 20 minut, gdzie człowiek większą część efektów zawdzięcza odpowiednio skonstruowanej maszynie.
Dzięki zastosowaniu treningu EMS siła człowieka powiększa się nawet o 30%, a z kolei wytrzymałość do 108% i to tylko po używaniu stymulatora przez okres 6 tygodni. Jest skalowany, co ukazuje jednocześnie, że jest idealnym rozwiązaniem zarówno dla osób zajmujących się sportem profesjonalnie, jak również amatorsko. Mięśnie głębokie uzyskują coraz to większą siłę, co oznacza, że czucie w mięśniach również się powiększa. W trakcie elektrostymulacji nie następuje obciążenie stawów, dzięki czemu trening odbywa się przy zastosowaniu ogromnych ciężarów.
Trening EMS jest doskonałym uzupełnieniem ofertydla Trenerów i Instruktorów, jeśli natomiast chcesz zacząć swoją przygodę jako Trener postaw na odpowiedni kurs, który przygotwali dla Ciebie nasi wykwalifikowani Trenerzy. Wejdź na naszą stronę i przejdź przez cały kurs przygotowany w wersji online.