Jedno ćwiczenie na brzuch uda i pośladki

Ten trening zajmie Ci tylko 5 minut dziennie a efekty są fenomenalne!
Deska to jedno z podstawowych ćwiczeń na brzuch, które angażuje wiele partii mięśni jednocześnie i izometrycznych, czyli polegających na spokojnym napinaniu i rozluźnianiu mięśni.Z pozoru nic się nie dzieje, tylko podpierasz na przedramionach wyprostowane w jednej linii ciało. To zupełne przeciwieństwo do dynamicznych ćwiczeń cardio. Pozory mylą. Mięśnie brzucha pracują w trakcie napinania pełną parą i rzeźbią twoją piękną sylwetkę. Więc jeśli nie lubisz skakania, i wylewania z siebie litrów potu— spróbuj ćwiczenie Deska.

Co daje ćwiczenie Plank?

Ponieważ w trakcie wykonywania deski angażujesz mięśnie brzucha, ale też pleców, ramion i nóg, w jego trakcie rzeźbisz praktycznie całe swoje ciało. Możesz uzyskać  ładny brzuch, wcięcie w talii, wysmuklone uda.
Prócz walorów wizualnych nie bez znaczenia są także efekty zdrowotne, a w nich silniejsze mięśnie głębokie i tułowia, dzięki którym twoje ciało utrzymuje poprawną, wyprostowaną i dumną postawę. Dodatkowo masz szansę wyeliminować ewentualne bóle pleców, jeśli tobie doskwierają.
Kiedy możemy spodziewać się pierwszych efektów? Okazuje się, że podejmując wyzwanie 30 dni brzuch, właśnie po tym miesiącu możesz już zaobserwować pierwsze efekty.

Jak wykonać prawidłowo plank?
Ćwiczenie deska możesz wykonać w domu, bez żadnych sprzętów. Wystarczą wygodne sportowe buty, mata na podłogę i dobre chęci. W tym ćwiczeniu obciążeniem jest Twoje własne ciało. Najpierw klęknij na kolanach na macie, następnie zegnij ręce w łokciach pod kątem prostym, po czym podeprzyj swoje wyprostowane ciało na przedramionach. Teraz unieś cały tułów i oprzyj swój ciężar na palcach stóp. Napnij wszystkie mięśnie i wytrzymaj tak 20 sekund. Do 5 minut dojdziesz po 30 dniach ćwiczeń. Te 20 sekund na start wystarczy — sprawdź
Jak we wszystkim, najważniejsze są detale, tak i w tym ćwiczeniu diabeł tkwi w szczegółach. Pamiętaj, aby Twoje barki znalazły się dokładnie nad łokciami, całe ciało było proste jak od linijki, łącznie z pupą, biodrami i plecami.

Podejmij 30 dniowe wyzwanie na brzuch

Jest bardzo proste. Twoim celem jest wytrzymanie w plank’u 5 minut, inaczej 300 sekund. Zaczynasz od naszych 20 sekund. Ćwiczysz 6 dni w tygodniu, każdego dnia po prostu wydłużając o 5-10 sekund ćwiczenie, oczywiście w miarę swoich możliwości. Siódmego dnia robisz sobie odpoczynek na regenerację mięśni. Dojście po miesiącu do upragnionych 300 sekund jest jak najbardziej możliwe.
A gdy już przejdziesz 30’sto dniowy test bojowy, wskakujesz na następny level tego ćwiczenia. Polega on na dokładaniu wariacji tego ćwiczenia na wyprostowanych rękach, z uniesioną nogą to jedną, to drugą, plank na boku.

Podumowując:
Jedno proste ćwiczenie Plank, a tyle korzyści. Do tego się nie spocisz, nie wyzioniesz ducha, nie będziesz musiał biegać przez godzinę każdego dnia. Wystarczy maksymalnie 300 sekund, 6 dni w tygodniu, przez 30 dni, aby zauważyć pierwsze efekty, czyli płaski brzuch, zgrabne uda, pośladki, mocniejsze mięśnie pleców.
A jeśli chcesz zobaczyć jak poprawnie wykonywać Plank i dołączyć do grona najlepszych trenerów i instruktorów wejdź na naszą stronę www.cki.edu.pl i kup kurs przygotowany przez naszą profesjonalną kadrę.