Czego nauczysz się na e-kursie pole dance?

pole dance

Kochasz Pole Dance i marzysz o dzieleniu się swoją pasją z innymi? A może chciałabyś przeobrazić swoje zamiłowanie do tego sportu w pracę zarobkową? Jest to jak najbardziej możliwe! Aby móc profesjonalnie wykonywać zawód Instruktora Pole Dance należy przede wszystkim przeszkolić się w tym zakresie.  Kurs instruktora jest dostępny dla każdego, kto trenuje dostatecznie długo lub po prostu dysponuje niezbędnymi w tym zawodzie umiejętnościami. Dla osób zabieganych świetnym rozwiązaniem jest oferta e-kursów instruktorskich, w których można brać udział z dowolnego miejsca na świecie.

Wiedza anatomiczna 

Jeżeli chcesz zostać instruktorką Pole Dance, powinnaś wiedzieć, że zakres obowiązków w tym zawodzie wykracza poza naukę konkretnych figur tanecznych przy rurze. Rolą instruktora jest przede wszystkim pilnowanie, aby jego uczniowie wykonywali zadawane ćwiczenia i sekwencje w sposób bezpieczny, nie stwarzając tym samym zagrożenia dla ich zdrowia. W tym celu niezbędne jest posiadanie fachowej wiedzy anatomicznej, a także umiejętności wykonywania pierwszej pomocy.

Z tego powodu, w programach e-kursów instruktorskich oferowanych w szkołach i centrach szkoleniowych znaczną część zajmują zajęcia praktyczne i wykłady związane właśnie z tymi zagadnieniami. Na kursach online, przyszli instruktorzy mają szansę nauczyć się niezwykle przydatnych w ich pracy informacji związanych z: budową ciała ludzkiego, działaniem poszczególnych układów i mięśni, a nawet biochemią organizmu człowieka. W ramach kursu instruktora Pole Dance są także prowadzone szkolenia z zakresu wykonywania pierwszej pomocy, a także reagowania na sytuacje niecodzienne, które mogą w przyszłości zdarzyć się na zajęciach.

Zasady prowadzenia zajęć 

Jeżeli zdecydujesz się na uczestnictwo w takim kursie, oprócz wiedzy anatomicznej poznasz także historię tańca przy rurze, sposoby jego definiowania, a także klasyfikowane obecnie poziomy zaawansowania tancerzy Pole Dance. Osoby prowadzące kurs, w oparciu o własne wieloletnie doświadczenie podzielą się z Tobą informacjami dotyczącymi wymogów związanych ze strojem i wyposażeniem sali, zdradzą także swoje sposoby na planowanie zajęć oraz wymyślanie choreografii. Po ukończeniu kursu będziesz znała pełen wachlarz figur i obrotów, które będziesz potem mogła wykorzystać na swoich zajęciach.