Dlaczego zajęcia pole dance cieszą się tak dużą popularnością?

pole dance

Pole dance to dyscyplina z pogranicza sztuki tanecznej i zajęć sportowych. W ostatnich latach pole dance zyskał ogromną popularność, wpisując się na stałe w program ćwiczeń fitness proponowanych przez wiele klubów fitness. Ze względu na użycie pionowego drążka kojarzony jest z tańcem erotycznym na rurze uprawianym w lokalach ze striptizem. Jest to jednak zupełnie inna dyscyplina, mająca swe korzenie w starożytnych Chinach i Indiach.
Za miejsce narodzin pole dance uznaje się Amerykę lat 20. XX wieku. Publiczne pokazy tańca wykonywane przez kobiety faktycznie przyciągały męską część publiczności, dlatego podobne widowiska zaczęto organizować w klubach nocnych. Dopiero w latach 90. doceniono sportowy wymiar pole dance i wprowadzono go do klubów fitness. Dzisiaj dyscyplina ta ciągle rozwija się, do zestawu figur wciąż dodawane są nowe elementy, czerpane na przykład z akrobatyki i baletu

Jak zostać instruktorem pole dance? 

Jeśli kochasz taniec i sport, z pewnością pokochasz pole dance. Jeśli dyscyplina ta stanie się twoją pasją, będziesz mógł zarażać nią innych jako instruktor pole dance. Pandemia to doskonały czas na zdobywanie nowych kwalifikacji przy pomocy e-learningu. Na kursie instruktora pole dance poziom podstawowy on-line dowiesz się, jaki wpływ na organizm człowieka mają ćwiczenia pole dance, jakie są wskazania i przeciwwskazania do tego rodzaju treningu. Poznasz podstawowe figury oraz zasady prowadzenia zajęć w grupie, między innymi sposoby asekuracji i zachowania bezpieczeństwa. 

Pole dance korzystnie wpływa na cały organizm, a w szczególności wzmacnia mięśnie ramion, ud, łydek, brzucha, pleców, pośladków i kręgosłupa. Zaobserwowano też, że podnosi ogólną wytrzymałość organizmu i poprawia koordynację ruchową. Dla miłośników muzyki ta forma ćwiczeń z pewnością jest przyjemniejsza niż wyczerpujące treningi na siłowni. Dodatkowo pole dance zmniejsza stres i poprawia samopoczucie, wzmacniając poczucie rytmu i taneczność.