Czego kursanci uczą się na kursie instruktorskim?

kurs

By zostać instruktorem, nie wystarczy być dobrym w ulubionej dziedzinie. Ważna jest umiejętność przekazywania wiedzy oraz stosowanie zasad bezpieczeństwa. Okres pandemii to doskonała okazja do poszerzenia swoich kompetencji. Czas, który spędzasz w domu z powodu obostrzeń, nie musi być zmarnowany. Wiele ciekawych kursów dostępnych jest dzisiaj online. 

Dzięki e-learningowi możliwa jest nauka w domu i zdobywanie państwowych uprawnień instruktorskich. W naszej ofercie znajdziesz m.in. Kurs Trenera Personalnego, Kurs Pole Dance, Kurs Instruktora Fitness, Kurs Instruktora Kalisteniki i inne. Są one prowadzone za pomocą intuicyjnego panelu kursanta, w którym wiedza podzielona jest na moduły składające się z plików tekstowych oraz filmów instruktażowych. Dostęp do kursów dostajesz zaraz po dokonaniu opłaty. Wszystkie kursy prowadzone są przez profesjonalną kadrę. Przygotowują one wszystkich kursantów do prowadzenia zajęć w bezpieczny sposób, dlatego jednym z ważniejszych punktów programu jest udzielanie pierwszej pomocy. Równie istotne jest wprowadzenie do metod treningowych, a także poznanie anatomii i fizjologii człowieka, dzięki czemu instruktor lepiej rozumie znaczenie poprawnego wykonywania ćwiczeń i jest w stanie poprowadzić osoby trenujące w przypadku wystąpienia trudności. 

Co jest przedmiotem nauki na poszczególnych kursach? 

Zawartość poszczególnych kursów znacząco się różni. Oprócz wspomnianych zagadnień ogólnych każdy kurs zawiera moduły tematyczne związane z konkretnym przedmiotem. Na Kursie Trenera Personalnego przyszły instruktor zdobywa wiedzę w zakresie m.in. mobilności, motoryczności człowieka, core stability i właściwej suplementacji. Na Kursie Instruktora Fitness adept poznaje m.in. historię fitness i rodzaje współcześnie stosowanych treningów fitness, a na Kursie Pole Dance – rodzaje ćwiczeń, przeciwskazania do treningu, wymogi dotyczące stroju, techniki asekuracji, etykę instruktora i inne. Jeśli masz pytania, chętnie na nie odpowiemy. Skontaktuj się z nami.