Na kursie instruktorskim poznasz tajniki mięśni

mięśnie człowieka

Zdrowa, piękna sylwetka wymaga zaangażowania, samozaparcia i czasu. Ważne jest jednak także to, by dobrać rodzaj ćwiczeń do indywidualnych potrzeb, tak by przynosiły one jak najwięcej pożytku. Aby jednak wiedzieć, jakie techniki warto zastosować, konieczne jest posiadanie wiedzy na temat ludzkiego ciała, w tym działania układu mięśniowego. Warto podkreślić, że pewien zasób informacji przyda się każdemu. Jest on jednak niezbędny w przypadku osób, które zajmują się treningami na płaszczyźnie zawodowej, czyli profesjonalnie. Dlaczego poznanie tajników mięśni jest tak ważne? I jakie inne zagadnienia są omawiane w czasie kursu na trenera personalnego? Na te i inne pytania odpowiadamy w naszym artykule.

Dlaczego tajniki mięśni mają tak duże znaczenie?

Wiedza na temat funkcjonowania układu mięśniowego jest ważna na każdym etapie przygody ze zdrowym trybem życia. Pozwala bowiem stwierdzić, jakie ćwiczenia będą najskuteczniejsze oraz jak wykonywać je prawidłowo, zgodnie z zasadami funkcjonowania naszego organizmu. Dzięki wiedzy trener personalny może jeszcze lepiej pomagać swoim podopiecznym w osiąganiu zamierzonych efektów, unikając przy tym mniejszych i większych kontuzji. 

Taka świadomość pozwala na dobranie optymalnego rodzaju ćwiczeń, a także ich właściwej częstotliwości i czasu trwania. Pomaga w dobraniu korzystnego obciążenia, które nie przeforsuje organizmu, ale wciąż będzie wyzwaniem dla ciała. Dzięki temu wszystkie wysyłki stają się skoncentrowane na określonym celu, takim jak m.in. poprawa ogólnej sprawności, wyrzeźbienie sylwetki, zbudowanie poszczególnych partii ciała, czy podniesienie wytrzymałości.

Profesjonalny kurs na trenera personalnego

Każdy, kto chce zostać trenerem personalnym i pomagać innym w osiąganiu zamierzonych celów, powinien posiadać szeroką wiedzę. Najlepszym sposobem na zdobycie kompetencji jest oczywiście ukończenie profesjonalnego kursu, takiego jak nasze szkolenie, przygotowane specjalnie z myślą o ambitnych, szukających nowych kompetencji uczestnikach.

Kurs trenera personalnego online to szkolenie, które cieszy się coraz większą popularnością. Został on przygotowany przez profesjonalistów i zawiera wszelkie niezbędne informacje, cenne zarówno dla profesjonalistów, jak i dla osób, które dopiero zaczynają przygodę w tym zawodzie. Szkolenie to ma wygodą formę, ponieważ można korzystać z niego w dowolnym, dogodnym momencie. Materiały dostępne są w postaci plików tekstowych i filmów instruktażowych, a całość kończy się egzaminem i uzyskaniem certyfikatu.

Oprócz tajników mięśni szkolenie porusza także inne zagadnienia. Niektóre z nich to:

  • pierwsza pomoc,
  • anatomia: biochemia (cholesterol, kolagen, enzymy, białka, węglowodany, aminokwasy endogenne, aminokwasy egzogenne, witaminy, mikroelementy, makroelementy), hormony budowa i funkcje, krew (układ krwionośny, duży krwioobieg, mały krwioobieg, układ wrotny, układ limfatyczny, badania biochemiczne krwi, zadania i funkcjonowanie układu chłonnego, wyniki krwi), rodzaje budowy ciała, układ kostno-stawowy, układy (krążenia, oddechowy, pokarmowy, moczowy, męski układ płciowy, żeński układ płciowy, limfatyczny, nerwowy).

Poruszane są w nim także informacje o tym, jaki powinien być trener personalny, jakie są rodzaje treningów, a także czym jest mobilność, czy suplementacja.